Poszukuje fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Rozmowy na każdy temat
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Poszukuje fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, poszukuje sprawdzonego fachowca, który para się robieniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do wykonania 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na firmy z Mazowsza.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję fachowca, który projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni również, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego jakie znamy współcześnie wyprodukowali dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy brałeś pod uwagę ofertę tej firmy z okolic Warszawy - mają bardzo interesujące pracę. Z tego co widziałem na ich stronie to akurat posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Dzień dobry, nie miałem pojęcia że są takie rozwiązania. Właśnie buduję dom i dumałem jak zaprojektować łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości