Czy można użyć czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Rozmowy na każdy temat
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można użyć czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często jestem zmuszony wyjechać na dłużej w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić dom przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Kupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie występuje problem z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie mogę sprawdzić czy kocioł funkcjonuje poprawnie i jaka jest w mieszkaniu zakładana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz tutaj: Rehabilitacja Kolana Rzeszów . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć rozmaitego typu czujki. Najpowszechniejsze są te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 16:12 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 2 razy.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Witaj. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają ogrom możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w domu. Jeśli https://sgrealm.pl był zrobiony z głową to będzie można bez kłopotu dołożyć tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu jest przyzwoity schemat montażu alarmu: odnośnik, który obrazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana zazwyczaj na strychu.

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość